Kedilerde Ağız Kokusu


Kedilerde Ağız Kokusu

Neredeyse tüm kedi türlerinde görülen Ağız Kokusu, olumsuz durumların bir habercisi olarak görülmekte olup dikkate almanız gereken hususlar arasında yer almaktadır. Bu durumunun temel nedeni ise birazda sahipleri ile ilgilidir. Kedi türüne uygun olmayan mama seçimi, parazitler, ağız içerisinde oluşan taş ve çürükler Kedilerde Ağız Kokusu oluşumuna sebep olan durumlar arasında yer almaktadır.  Bu sorunlardan birisinin kedinizde var olup olmadığını öğrenmek amacı ile kedinizi veteriner kontrolünden geçirebilir ve gerekli durumlar için tedavi yöntemlerinin belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Önünüze gelen her atığı kedinize mama olarak sunmayınız. Yem olarak görülen tavuk kemikleri vb. atıklar, kedilerin midesinde yaralanmalara sebebiyet vereceği için etkilerini ağız kokusu olarak göstermektedir. Tavsiyemiz olarak kedinizin alıştığı mama türünün dışında herhangi bir ev yemeğini sunmamanız kediniz için en ideal durum olarak gösterilmektedir. Yukarıda saydığımız nedenler arasında yer alan diş taşları ve çürükler, diş etlerine baskı ve ve zararlar vermesi nedeni ile de ağız kokusuna neden olmaktadır. Taş, kendiliğinden düşerek etkisini kaybettirebilir fakat çürükler önlem alınmadığı durumlarda kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Kedilerde Ağız Kokusu oluşumuna neden olacak bir diğer durum ise hastalıklardır. İnsanlar gibi diyabete maruz kalan kediler, bu dönemler içerisinde oldukça fazla susuz kalmaları nedeni ile ağız kokusu ile mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bu sorunları düzenleyebilmek adına en kısa sürede kedinizi veteriner kontrolünden geçirterek durumu hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Em-pati Yönetimi Tarafından Değerlendirildi.
Göz atma tarihi:
İncelenen öğe:
Kedilerde Ağız Kokusu
Kalite:
51star1star1star1star1star

What's Your Reaction?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Beğenme Beğenme
0
Beğenme
Beğen Beğen
0
Beğen
Komik Komik
0
Komik
Sevgi Dolu Sevgi Dolu
0
Sevgi Dolu
Cool Cool
0
Cool
Yuh Yuh
0
Yuh

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerde Ağız Kokusu