Lepistes Balığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Lepistes Balığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akvaryum heyecanlarının ilk tercihleri arasında yer alan Lepistes, hızlı üreyebilme ve uygun fiyatlara buluna bilinmesi nedeni ile birçok kişinin  ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Başlangıçta fanus ortamında dahi gelişim özelliği göstermesi, bu balık türünün yaşam alanı seçimi yapılırken oldukça rahat olmanıza olanak sağlamaktadır. Pek fazla arkadaş türünü sevmeyen Lepistesler, genelde tek tür olarak akvaryum içerisinde bulunmayı tercih ederler. Beslenme türleri ile ilgili bölüme gelecek olursak;

Petshop aracılığı ile aldığınız balıklar, genellikle protein evresini geçirdikleri için bitkisel beslenmeye uygun bir şekilde teslim edilir. Yem seçimleri yaparken türünün bitkisel olması, balıklarınızın sindirim sistemini yormayacak bir şekilde beslenmelerine olanak sağlar. Çok ince bir şekilde dilimlediğiniz haşlanmış sebzeleri de yem olarak verebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Beslenme ortamının sağlıklı olabilmesi adına bu tür balıklar için akvaryum tasarımları biraz özel olmalıdır. Akvaryum büyüklüğünün herhangi bir önemi olmadığını belirterek içerisinde bulunan suyun sıcaklığının 28 derecede kalmasının sağlıkları açısından oldukça önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Işıklandırmayı seven Lepistes türü için özel ışıklandırma sistemini akvaryum içerisine entegre etmenizi tavsiye ediyoruz. Süs bitkileri ile yapacağınız dizayn, balıkların saklanmaları için oldukça gerekli bir durum olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Balık alımı yaparken üreme durumunu da düşünmeniz gerekmektedir. Erkek ile dişi sayının aynı olması akvaryum içerisinde kavgaların çıkmasına neden olabilecektir. Oranlama miktarını 4/1 şeklinde yapmanız durumunda etkili ve güzel bir üreme döneminin geçirilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Em-pati Yönetimi Tarafından Değerlendirildi.
Göz atma tarihi:
İncelenen öğe:
Lepistes Balığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kalite:
51star1star1star1star1star

What's Your Reaction?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Beğenme Beğenme
0
Beğenme
Beğen Beğen
0
Beğen
Komik Komik
0
Komik
Sevgi Dolu Sevgi Dolu
0
Sevgi Dolu
Cool Cool
0
Cool
Yuh Yuh
0
Yuh

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lepistes Balığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler