Yavru Köpeğiniz İçin Erken Dönemde Eğitim


Yavru Köpeğiniz İçin Erken Dönemde Eğitim

Yavru Köpeğiniz İçin Erken Dönemde Eğitim

Genellikle birçok kişi, gerçek bir arkadaş edinebilmek amacı ile yavru köpek edinerek eğitimleri ile istediği bir tarzda eğitmek ister.  Bu eğitimler, tamamen sizin köpeğinize yansıttığınız kadar olup güzel ve düzenli bir gelişimin ancak erken dönemde verilen eğitimler ile başladığını belirtmek istiyoruz. Erken dönemde verilen eğitimler, köpeklerin birçok açıdan gerek ev içerisinde, gerek ise sokakta olan davranışlarının değişmesine olanak sağlamaktadır. Belirli bir günü geçirmiş yavruları almanız durumunda genellikle eğitimlerinin ilk aşaması tamamlanmış olarak gelmekte olup, temel bazı konular ile ilgili bilgi sahibi olduklarını söyleyebiliriz.

Yavru köpekler, öğrenmeye aç bir durumda olup verilen komutları kısa süre içerisinde öğrenebilecek bir potansiyele sahiptir. Bu alanda bilgi sahibi olamayan kişiler için veterinerler aracılığı ile başlangıç eğitimler konusunda bilgi alış verişi yaparak fikir sahibi olabileceğinizi de ayrıca belirtmek istiyoruz. Ayrıca, bu alan içerisinde yazılan birçok kitap olduğunu ve içerisinde erken dönem eğitimleri hakkında birçok bilginin de yer aldığını görebilirsiniz.

Köpeklerde aynı çocuklar ile çağrışımlar ile eğitilmektedir. Nasıl bir çocuğun yaptığı olumlu davranışları sonucunda ödüllendiriliyor ise aynı durum küçük dostlarımız içinde geçerlidir. Küçük dostlarınızın eğitimleri sırasında gerçekleştirdiği her adım sonrasında çeşitli ödüllendirmeler sunarsanız, kısa süre içerisinde oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğitimler, hem dış dünyaya uygun, hem de ev ortamı için geçerli olup dış dünya ile olan bağlantılar asla kesilmemelidir. Bu anlamda köpeğinizin kontrolünü kesinlikle kaybetmemek, dikkatini dağıtabilecek durumların oluşmasını da engellemeniz gerektiğini de yazımızın son bölümüne ekliyoruz.

Em-pati Yönetimi Tarafından Değerlendirildi.
Göz atma tarihi:
İncelenen öğe:
Yavru Köpeğiniz İçin Erken Dönemde Eğitimi.
Kalite:
51star1star1star1star1star

What's Your Reaction?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Beğenme Beğenme
0
Beğenme
Beğen Beğen
0
Beğen
Komik Komik
0
Komik
Sevgi Dolu Sevgi Dolu
0
Sevgi Dolu
Cool Cool
1
Cool
Yuh Yuh
2
Yuh

Comments 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yavru köpekler eğitime, ufakken daha açık ve daha yatkın oldukları için ileride ki çıkabilicek sorunları bu şekil de erkenden çözmüş olursunuz. Eğitim sürecini istikrarlı şekilde yapmakta fayda var.

  2. Anlatıldığı gibi erken dönemde köpekler için eğitim oldukça önemli, yavruyken köpeğin sosyalleştirilmesi lazım.

  3. Yavru köpekler için, erken dönem eğitimi konusu gerçekten anlaşılır bir şekil de olmuş. Eğitim süreci bu şekil de izlenebilir benim düşüncem.

Yavru Köpeğiniz İçin Erken Dönemde Eğitim